Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Ze Skodą na RSMP

Małe rajdówki na dużych rajdach

Spełniają się nasze marzenia - po raz pierwszy w historii małe modele rajdowe RC stają się atrakcją dużych rajdów! Podczas inaugurującego sezon RSMP 2019 Rajdu Świdnickiego-Krause, Skoda Motorsport Polska zbudowała miasteczko kibica Moto FanPark. Wśród licznych atrakcji pojawiły się również nasze rajdowe modele zdalnie sterowane, dostępne dla każdego - bez licencji rajdowej, bez prawa jazdy, bez legitymacji szkolnej.

W niemal samym centrum FanParku powstał tor efektownie obrandowany w markę Skoda i Volkswagen Financial. Specjalnie na tę okazję zbudowaliśmy dwie repliki rajdowej Fabii R5 w skali 1/10 - jedna w oryginalnym, tegorocznym malowaniu załogi Marczyk / Gospodarczyk, a druga - złota, limitowana edycja która świętowała zdobycie przez Skodę tytułu rajdowych mistrzów WRC2.

Mimo karpyśnej pogody i delikatnych opadów deszczu, chętnych do zabawy nie brakowało. Co więcej - tuż przed oficjalnym startem Rajdu Świdnicego miasteczko odwiedzili jego najwięksi bohaterowie - Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Po sesji autografów i pamiątkowych zdjęć z kibicami, wywiadów i rozmów, podeszli do toru by po raz pierwszy sprawdzić się za kierownicę elektrycznej Fabii R5 w małej skali. Po kilku okrążeniach toru, widać było dlaczego to Miko jest kierowcą, a Szymon..pilotem :)

Następne spotkanie z dużymi rajdami - Rajd Polski w Mikołajkach!