Witamy w naszym świecie motoryzacji w małej skali.

Mistrz Kierownicy BP

Mistrz Kierownicy BP

Marka BP zaprosiła uczestników konferencji Transport Manager Meeting do niecodziennej zabawy - w holu Hotelu Novotel powstała wyjątkowa makieta stacji paliw BP, ze sklepem, dystrybutorami i myjnią. Wszystko zredukowane do skali 1/14. To nie wszystko - na stacji zaparkował ciągnik siodłowa MAN z naczepą, oklejoną i reklamującą najnowsze paliwa z technologią Active. By zdobyć tytuł "Mistrza Kierownicy BP" trzeba był pokonać trasę zdalnie sterowanym TIRem ruszając z myjni, wjeżdżając przodem pod dystrybutor, a następnie z powrotem parkując tyłem w "BP Car Wash". 

Zadanie, choć skomplikowane, bo jazda tyłem z naczepą nie należy do "intuicyjnych", zainteresowało sporą liczbę uczestników. Pomiędzy wykładami chętni testowali maszynę i szukali sposobu na sprawne parkowanie tyłem pod dachem myjni. Z początku szło ciężko, a wykręcane czasy oscylowały wokół 3 minut. Gdy zbliżała się cereomonia wręczenia nagród, potencjalni "mistrzowie" znaleźli skuteczną taktykę i walka toczyła się już o sekundy. Najlepszy czas to 29 sekund! Gratulujemy!

Ciężarówka i makieta dzielnie radziły sobie z kierowcami, którzy naprawdę z wyczuciem i uwagą prowadzili potężny "zestaw" po stacji paliw BP. I choć nie było jazdy bokami i szybkich nawrotów, to jak widać - i mile nas zaskoczyli uczestnicy - jazda sprawnościa modelem RC też dostarcza sporo frajdy i emocji.